اجزای جرثقیل

اجزای جرثقیل

معرفی اجزای جرثقیل هیدرولیکی

برای آشنایی با اجزای جرثقیل مقاله زیر بسیار مفید خواهد بود ؛

اجزاء جرثقیل هیدرولیک
یک جرثقیل هیدرولیکی از اجزاء بسیاری تشکیل شده است که مختصرا توضیحاتی راجع به آنها در اختیار شما خواهیم گذاشت.

سازه های فلزی:

سازه های فلزی در جرثقیلها شامل سکو یا شاسی اصلی. کشویی های تعادل یا لول. تنه بالایی یا متحرک. دکلها یا تلسکوپ. جیب قلاب یا جیم. کابین یا اطاق فرمان و سایر سازه ها هستند. نکته قابل توجه در این سازه ها نوع آلیاژ کاربردی در ساخت سازه ها است و با توجه به نوع اعمال نیرو به این قطعات می بایست استاندارد های لازم رعایت شود و دیگر اینکه پارامتر های دیگری مثل وزن سازه ها و شرایط کاربری آنها می تواند در ساخت آنها تاثیر گذار باشد.

از آنجا که فولادهای آلیاژی یاد شده در شرایط ساخت تاثیر پذیری از فرایند های ساخت مثل خم کاری ماشین کاری جوشکاری برش سخت کاری و غیره را دارند انتخاب آلیاژ کمی سخت تر و مستلزم تخصص خواهد بود و به غیر از آن شرایط رفتاری در فرایند ساخت نیز حائز اهمیت است برای مثال خم کاری برای هر نوع ورق فولادی شرایط یکسان ندارد و عدم توجه به این شرایط قطعا مقاومت قسمت خمکاری شده را کاهش می دهد و یا در جوشکاری ورقهای فولادی نوع آلیاژ مصرفی برای جوشکاری میزان حرارت در جوشکاری و غیره بر اساس نوع فولاد بکار رفته شده تعیین می شود

استحکام کششی کرنش برشی مقاومت در برابر تنش حرارتی مواردی هستند که در فولاد سازه های فلزی جرثقیل جزو خواص بارز هستند.

مکانیزم های مکانیکی

در مکانیزم های مکانیکی با تکیه بر قوانین مزیت مکانیکی و بازده عمل مطلوب حاصل می شود برای درک بهتر مطلب در اهرم و بازو با تغییر در طول اهرم جابجایی تکیه گاه و کورس اعمال فشار بازده خروجی تغییر پذیر است یا در گیربکس های انتقال قدرت با اعمال نیروی گشتاور با قدرت کم می توان خروجی قدرت بالا با گشتاور کم بدست آورد.
مکانیزم های بارز مکانیکی در جرثقیلها اجزایی مانند وینچ و یا گیربکس های گردان هستند که اغلب در آنها از ترکیب چند مکانیزم استفاده شده است.

آدرس : تهران – بزرگراه فتح – نبش اتوبان آزادگان – خیابان سامانی پور – گاراژ گمرک
تلفن تماس : ۰۹۱۲۲۲۰۲۴۹۴

جهت ارتباط از طریق تلگرام <اینحا> کلیک نمایید

اجاره جرثقیل سبک

اجاره جرثقیل سنگین

اجاره بالابر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.